Statewide Candidates

Lisa Blunt Rochester
Lisa Blunt Rochester - U.S. Congress
Kathy Jennings
Kathy Jennings - Attorney General
Colleen Davis
Colleen Davis - State Treasurer
Lydia York
Lydia York - Auditor of Accounts

State Senate Candidates

Sarah McBride
Sarah McBride - District 1
Darius Brown
Darius Brown - District 2
Tizzy Lockman
Elizabeth "Tizzy" Lockman - District 3
Laura Sturgeon
Laura Sturgeon - District 4
Kyle Evans Gay
Kyle Evans Gay - District 5
Russ Huxtable
Russ Huxtable - District 6
Spiros Mantzavinos
Spiros Mantzavinos - District 7
Dave Sokola
David Sokola - District 8
Jack Walsh
Jack Walsh - District 9
Stephanie Hansen
Stephanie Hansen - District 10
Bryan Townsend
Bryan Townsend - District 11
Nicole Poore
Nicole Poore - District 12
Marie Pinkney
Marie Pinkney - District 13
Kyra Hoffner
Kyra Hoffner - District 14
Trey Paradee
Trey Paradee - District 17
Billy Devary - District 18

State House Candidates

Nnamdi O. Chukwuocha
Nnamdi O. Chukwuocha - District 1
Stephanie Bolden
Stephanie T. Bolden - District 2
Sherry Dorsey Walker
Sherry Dorsey Walker - District 3
Keegan Worley
Keegan Worley - District 4
Kendra Johnson
Kendra Johnson - District 5
Deb Heffernan
Debra Heffernan - District 6
Larry Lambert
Larry Lambert - District 7
Sherae'a Moore
Sherae'a Moore - District 8
Terrell A. Williams
Terrell A. Williams - District 9
Sean Matthews
Sean Matthews - District 10
Krista Griffith
Krista Griffith - District 12
DeShanna Neal
DeShanna Neal - District 13
Peter C. Schwartzkopf
Peter C. Schwartzkopf - District 14
Valerie Longhurst
Valerie Longhurst - District 15
Franklin Cooke
Franklin Cooke - District 16
Melissa Minor-Brown
Melissa Minor-Brown - District 17
Sophie Phillips
Sophie Phillips - District 18
Kimberly Williams
Kimberly Williams - District 19
Stell Parker Selby
Stell Parker Selby - District 20
Frank Burns
Frank Burns - District 21
Paul Baumbach
Paul Baumbach - District 23
Edward Osienski
Edward Osienski - District 24
Cyndie Romer
Cyndie Romer - District 25
Madinah Wilson-Anton
Madinah Wilson-Anton - District 26
Eric Morrison
Eric Morrison - District 27
William J. Carson
William J. Carson - District 28
Bill Bush
Bill Bush - District 29
Sean Lynn
Sean Lynn - District 31
Kerri Evelyn Harris
Kerri Evelyn Harris - District 32
Ade Kuforiji
Ade Kuforiji - District 34
Susan Clifford
Susan Clifford - District 39

New Castle County

Brandon Toole
Brandon Toole - District 1
Dee Durham
Dee Durham - District 2
Penrose Hollins
Penrose Hollins - District 4
Valerie George - District 5
David Carter
David Carter - District 6
Ciro Poppiti III
Ciro Poppiti III - Register of Wills
Michael Kozikowski
Michael Kozikowski - Recorder of Deeds
Scott Phillips
Scott Phillips - Sheriff

Kent County

Jeffrey Hall
Jeffrey Hall - Levy Court District 2
Terry Pepper
Terry Pepper - Levy Court At-Large
Douglas Cox Jr.
Douglas Cox Jr. - Recorder of Deeds
Brian Lewis
Brian Lewis - Sheriff

Sussex County

Nathan Mitchell - Council District 4
Billy Edwards - Council District 5
Dennis Norwood - Levy Court District 4